Kategoriler

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

Resim


•    Gömülü Diş Operasyonları
•    İmplantoloji
•    Apse ve Kist Operasyonları (Apikal Rezeksiyon)
•    Çene Deformiteleri
•    Diş Çekimi
başlıklarından oluşmaktadır.


Gömülü Diş Operasyonları
Gömük Diş Operasyonları 20 yaş dişleri olarak bilinen dişlerin neden olduğu çene kemiği içerisinde gömülü kalan dişleri çekimini içeren bir tedavi yöntemidir. Bazı durumlarda 20 yaş dişleri çene yapısı içerisinde kendine yer bulamamakta ve çıkamadığı için de çene kemiği içerisinde gömülü kalmaktadır. Gömülü kalan 20 yaş dişleri ön dişlerin köklerinde rezorpsiyona ya da diş dizisinde gözle görülür bir bozukluğa yol açabilmektedir. Gömülü dişlerin tedavisinde iki ayrı yol izlenmektedir. Gömülü dişler ağız, diş ve çene yapısına zarar vermiyorsa muhafaza edilmekte ortodontik tedavi yöntemi ile mevcut konumu korunarak ya da diğer dişlere zarar verdiği durumlarda çekilmektdir.


Apse ve Kist Operasyonları (Apikal Rezeksiyon)
Dişlerinizle ilgisi olsun ya da olmasın ağız, diş ve çene içerisinde çeşitli nedenlerle ortaya çıkan kistler süreç içerisinde çene kemiğini eriterek çene kemiğinin zayıflamasına yol açmaktadır. Bu kistler tedavi edilmediği takdirde çene kırıklarına, ağız, diş ve çene yapısında hem estetik hem de fonksiyonel bozukluklara neden olabilmektedir. Apse ve kist operasyonları ile muayene sırasında teşhis edilen bu tip kistler tümüyle tedavi edilebilmektedir.


Çene Deformiteleri
Çene ve yüz kısmında doğuştan ya da kazalara ve hastalıklara bağlı olarak meydana gelen çeşitli şekil bozuklukları sonrasında; alt çene ile üst çene hem birbirleri hem de yüz yapısı ile uyumsuz olabilmekte, ağız diş ve çene yapısında estetik ve işlevsel bozukluklar oluşabilmektedir. Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi tedavi yöntemleri ile bu tip sorunlar tedavi edilebilmektdir.


Diş Çekimi
Dişi çevreleyen dokuların aşırı hasar görmesi sonrasında ileri derecede çürük ya da travma ile dişin hiç bir şekilde tedavi edilemeyeceği durumlarda hasta sağlığı göz önünde tutularak söz konusu dişin çekimi gerçekleştirilmektedir.
 

Güzelhisar Mah. Adnan Menderes Bulv. Kıbrıs Cd. No:58/1 09100 Efeler/Aydın
0256 213 40 15
info@eskiciogludis.com
www.eskiciogludis.com ©
X
Hemen Ara