Kategoriler

Ortodonti

Resim

Ortodonti hem anormal şekilde sıralanmış dişlerin hem de alt ve üst çene arasındaki uyumsuzlukların ve çene gelişim bozukluklarının tedavi sürecini kapsayan diş hekimliği dalıdır. Ağız, çene ve diş sağlığı ile doğrudan ilgilenen Ortodonti ön dişlerin düzeltilmesi, dişlerin karşı çenedeki dişlerle ve çene kemiği ile uyumlu olup olmadığı ve çene kemikleri ile yüz iskeletinin dengeli olup olmadığı gibi konularla da yakından ilgilenmektedir.
Ortodonti Uygulaması hastanın ve hastalığın durumuna göre farklı amaçlarla uygulanabilmektedir. Bu amaçlar arasında koruyucu ortodonti, durdurucu ortodonti, tedavi edici ortodonti uygulamaları yer almaktadır. Bu uygulamaların her birinde hedeflenen gelişmeler; çiğneme, konuşma ve solunum fonksiyonlarının düzenlenmesi, estetik ve fonksiyonel anlamda diş, çene ve yüz yapısının normale döndürülmesi ve tedavi yönteminin kalıcı olması şeklinde ifade edilebilir.
Ortodonti tedavi yöntemi hastanın durumu ve uygulamanın şekline göre sabit, hareketli ya da “invisalign” braketsiz ortodontik tedavi yöntemleri olarak üç bölüme ayrılır.
 

Güzelhisar Mah. Adnan Menderes Bulv. Kıbrıs Cd. No:58/1 09100 Efeler/Aydın
0256 213 40 15
info@eskiciogludis.com
www.eskiciogludis.com ©
X
Hemen Ara