Kategoriler

İmplant

Resim

İMPLANT NEDİR?
Dental implantlar diş eksikliklerini gidermek amacıyla çene kemiğine uygulanan, diş kökünü taklit eden ve üzerine protez yapılabilen yapılardır.


HER HASTAYA İMPLANT UYGULANIR MI?
İmplant uygulaması bir cerrahi işlem olması sebebiyle, uygulanması için genel sağlık durumunun elverişli olması gerekmektedir. Metabolik kemik rahatsızlıkları, kontrolsüz şeker hastalığı, mental rahatsızlık (kendi ağız bakımını idame ettiremeyecek bireylerde), aktif olarak kemoterapi-radyoterapi görülmesi durumunun söz konusu olması ve benzeri durumlarda implant uygulaması var olan genel sağlık sorunu çözülmeden uygulanamaz.


İMPLANT YAPTIRDIKTAN NE KADAR ZAMAN SONRA DİŞE KAVUŞABİLİRİM?
Uygulanan yönteme göre 3-4 ay beklenmesi yeterlidir. Yeterli kemik yapısı bulunmayan olgularda kemik oluşturma operasyonlarının uygulandığı vakalarda süre biraz daha artabilir.


İMPLANT YAPTIRDIKTAN HEMEN SONRA DİŞE KAVUŞAMAZ MIYIM?
Özellikle ön diş bölgelerinde uygulanan implantlar sonrası hemen protez uygulamasına yönelik tedaviler uygulanabilmektedir.


İMPLANTIN AVANTAJLARI NELERDİR?
İmplant çene kemiğinin erimesinin önüne geçer. Komşu dişlerin köprü tedavisinde olduğu gibi kesilmesine gerek kalmaz. Komşu dişlerin doğal yapısı korunmuş olur. Hasta implantı ve üzerindeki kaplamayı kendi dişiymiş gibi hisseder. Ön bölgelerde uygulanması başlıca estetik , çiğnerken kesme,koparma gibi hareketlerin yapılabilmesi, arka bölgelerde uygulanması ise sağlıklı ve etkili bir beslenme yapılabilmesini sağlar. Çene kemiğinin korunması beraberinde kemiğe komşu diş etinin korunmasını sağlar. Hareketli protez kullanan hastalara implanttan yaralanılarak yapılan hareketli protezler, takıp çıkarma konforu, çiğneme, beslenme ve konuşmanın etkin yapılabilmesi bakımından çok avantajlıdır.

Güzelhisar Mah. Adnan Menderes Bulv. Kıbrıs Cd. No:58/1 09100 Efeler/Aydın
0256 213 40 15
info@eskiciogludis.com
www.eskiciogludis.com ©
X
Hemen Ara