Kategoriler

Röntgen ve Görüntüleme

Resim

Ağız ve Diş Sağlığı hizmetinde Röntgen ve Görüntüleme faaliyetleri ile bir taraftan diş ve çenedeki problemler tespit edilebilmekte diğer taraftan da tedavi sürecinde aşamalar doğru bir gözlemle takip edilerek kesin sonuçlara ulaşılabilmektedir.
Röntgen ve Görüntüleme faaliyetlerinde muayene sırasında fark edilemeyen çürük, kemik kaybı ve kök kanalındaki sorunlar kesin olarak saptanabilmekte ve ortodonik tedavi ile implant yerleştirilme gibi işlemlerde kesin sonuçlar elde edilmektedir.


Ağız ve Diş Sağlığı kapsamında röntgen ve görüntüleme faaliyetleri genel olarak dental radyoloji ve görüntüleme, dental tomografi, dijital panoramik röntgen, ağız içi kamera, x ışınları ve x ışınlarının diş hekimliğinde kullanımı, panoromik, radyografi, diş röntgeni, dijital radyografiler, 3D görüntüleme, 1-CT ve 2-DVT çalışmaları ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde başarı ile yürütülmektedir.


Röntgen ve Görüntüleme faaliyetleri ile;
•    Muayene sırasında fark edilemeyen çürük alanların kesin olarak saptanması
•    Mevcut dolgu dişlerin alt kısmında oluşan çürük, çatlak ya da daha farklı problemlerin teşhis edilmesi
•    Diş eti hastalığı gibi nedenlerle oluşan kemik kaybı durumlarının tespiti
•    Enfeksiyon ya da diş sinirlerinin ölmüş olması gibi kök kanalında oluşan durumların belirlenmesi
•    İmplant hazırlığı ve devamında ortodentik tedavinin uygulanması süreçlerinin takibi
•    Kist, ağız kanseri ve hem metabolik hem de sistemik hastalıkların seyrindeki değişkenlerin gözlemlenmesi
•    Çocuklarda diş gelişimi ve büyümesi
aşamaları kesin olarak belirlenmekte ve böylelikle problemlerin tedavisinde diş hekimleri tarafından hızlı ve etkin çözümler üretilmektedir.


Ağız ve Diş Sağlığı kapsamında diş hekiminin diş ve çenelerdeki problemleri teşhis etmesinde önemli ölçüde yardımcı olan Röntgen ve Görüntüleme faaliyetleri ağız içi ve ağız dışı röntgen ve görüntüleme olarak iki aşamadan oluşmaktadır.
Bite-wing radyografisi, periapikal radyografi, oklüzal radyografi ve dijital radyografiler ağız içi röntgen ve görüntüleme; panoramik radyografiler, tomografiler, sefalometrik projeksiyonlar, sialografi ve bilgisayarlı tomografi de ağız dışı röntgen ve görüntüleme çeşitlerini oluşturmaktadır.

Ağız ve Diş Sağlığı tedavi yöntemleri içerisinde gelişen teknoloji ile birlikte kullanım alanı hızla artan ve diş hekimlerinin hem hızlı hem de etkin çözümler üretmesine yardımcı olan Röntgen ve Görüntüleme faaliyetlerinde ağız içi ve ağız dışı röntgen ve görüntüleme de kesin sonuçlara ulaşılmakta ve bu raporların yardımı ile hastaya doğru müdahale yapılabilmekte ve gerek tedavi öncesinde teşhis konma aşamasında gerek tedavi sürecinde yapılan işlemlerin başarılı olup olmadığı anlamında hem de tedavi sonrasında yapılan işlemin kalıcı olup olmadığı ya da fayda sağlayıp sağlamadığı kıstasına ulaşılabilmektedir.
 

Güzelhisar Mah. Adnan Menderes Bulv. Kıbrıs Cd. No:58/1 09100 Efeler/Aydın
0256 213 40 15
info@eskiciogludis.com
www.eskiciogludis.com ©
X
Hemen Ara